HTML

Lézeres szemműtét - pro és kontra

A lézeres szemműtétekről - abszolút szubjektív szemmel!!! Ez itt az én tapasztalatom, az én meglátásaim, az én kétségeim és bizonyosságaim gyűjteménye a lézeres szemműtétekkel kapcsolatban. Ha nem értesz velem egyet - sebaj!

Friss topikok

Linkblog

GYK - Hullámfront elemzés/aberrometria.. Megéri?

2010.02.25. 14:14 piros_ka

Amit én összeszedegettem, teljesen szubjektív összefoglalás. Az orvosokkal folytatott beszélgetések, saját tapasztalataim mellett lézeres szemműtéttel foglalkozó fórumokon megtalálható évtizedes tapasztalatokból saját szubjektív látásmódom által leszűrt tapasztalatok. Ne feledd, hiteles információkhoz csak és kizárólag saját orvosodtól juthatsz!!!!!!

Hullámfront elemzés/aberrometria: megéri a többlet költséget?

 Ez az, amit nem magyarázok sokat: ha egy pici esélye is van, hogy ki tudod fizetni (már ahol ez nem alapszolgáltatás... ) akkor MINDENKÉPPEN megéri!!!!!!!!

Na jó, íme tudományosabban by FocusMedical:

"A elsődleges fénytörési hibákat -melyet dioptriában fejezünk ki- pontosan meg lehet mérni. Ezt korrigálja a szemüveg, a kontaktlencse vagy a hagyományos lézerkezelés.

Az emberi szemnek azonban másodlagos, nagyon apró fénytörési hibái is vannak, melyek befolyásolják a látásunk élességét. Régóta tudjuk, hogy léteznek ezek a másodlagos fénytörési hibák, de nem tudtuk mérni és ezért korrigálni sem.

aberrométer

Hatalmas előrelépést jelentett a szemészetben néhány éve az aberrométer nevű készülék megjelenése, amely ezeket a nagyon apró másodlagos eltéréseket, fénytörési hibákat is képes meghatározni. Klinikánk rendelkezik ilyen készülékkel, így azokat a finom eltéréseket is meg tudjuk állapítani, amelyek a szemünket megkülönböztetik az „ideális", vagyis tökéletesen élesen látó szemtől. Ezt az aberrométert magyarul gyakran hullámfront-mérőnek nevezzük.

A hullámfront-mérő, azaz aberrométer.

Az aberrométerrel feltérképezett másodlagos fénytörési hibákat azonban szemüveggel vagy kontaktlencsével továbbra sem lehet korrigálni. Egyedül a flying spot lézer képes arra, hogy ezeket az apró eltéréseket figyelembe vegye és kikorrigálja a lézeres látásjavító kezelés során.


Manapság minden jelentősebb látáskorrekciós lézerberendezés gyártója kifejlesztette a saját mérési módszerét és a hozzátartozó PRK és LASIK eljárásokat. Ezeket különböző fantázia nevekkel látják el: CustomVue (AMO, régebben Visx), NAVEX (Nidek), LadarVision (Alcon), WASCA (Carl Zeiss Meditec), Zyoptix (Bausch & Lomb)."

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://prk-intralasik.blog.hu/api/trackback/id/tr1001789525

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása